Tesbih

Kendi tarzınızı ve ağırlığınızı ortaya koymak için tercih edebileceğiniz en kadim ve en anlamlı aksesuarlardan biri olan tesbih aynı zamanda hayatınızdaki özel insanların her zaman yanında olabilmeniz için de benzersiz hediye seçenekleri oluşturuyor. Ustaların elinde değerli mücevherlere dönüşen doğal taşlardan oluşan tesbih modelleri, birbirinden estetik görünümlerle ruha ve bedene iyi gelen faydaları bir arada taşımanıza imkan tanıyor. Ellerinizden düşürmek istemeyeceğiniz tesbihleri ister kendiniz ister sevdikleriniz için keşfetmek istediğinizde ise Ventino Silver’ın benzersiz tasarımları sizleri bekliyor.

Sıralama seçin
Toplam 25 ürün görüntüleniyor.
1 2

Kehribar Tesbih

Taşıyıcısını stresten koruyarak kötü elektriği uzaklaştıran kehribar taşı, bilindiği gibi sevilen çok tesbih modellerinin ortak noktası oluyor. Farklı zevkleri bir araya getirmek için adını verdiği kehribar renginden siyahın en koyu ve göz alıcı tonlarına kadar pek çok farklı renkle sizlere sunulan kehribar tesbih bu aksesuarlara ilgi duyan herkesin favorileri arasında sayılıyor. Taşın yalnızca rengi değil, kesim şekli veya büyüklüğü gibi farklı açılardan da çeşitlendirilmiş olması, zevke uygun ideal tesbih modelinin bulunmasını destekleyen bir diğer özellik olurken, kehribar taşlardan üretilen tesbihlerde özellikle uç kısımda yer alan gümüş püsküllerin tüm görünümü baştan aşağı değiştiren özel ve etkileyici tarzından mutlaka bahsetmek gerek. Geleneksel doğal taşların başında gelen kehribara yine geleneksel el işçiliği ile üretilmesiyle son derece uyumlu bir hava katan gümüş püsküller, elinizde taşımaktan büyük keyif alacağınız kehribar tesbih modellerinin klasikler arasında yer almasını açıklar nitelikte.

Tesbih Malzemeleri

Tesbihlerin son derece eski, anlamlı, geleneksel olması, ayrıca sanatkarlık gerektiren inceliği, bu alanda uzmanlaşan ustaların pek çok malzemeyi kusursuz tesbih modelleri tasarlayabilmek için sıra dışı şekilde bir araya getirmesini sağlamaktadır. İlham kaynağı olarak doğayı seçen bu geleneksel aksesuarlarda yenilikçi yorumlar ve modern yaklaşımlarla birlikte hali hazırda oldukça geniş bir alana yayılan malzeme çeşitliliği her geçen gün daha da artmakta, böylece motif, süsleme, renk veya taş seçenekleri arasından özgün seçimler yapabilmek keyif dolu bir deneyime döüşmektedir. Tesbih malzemeleri dendiğinde şüphesiz akla ilk gelen seçeneklerden biri kuka olmakta, antibakteriyel özelliği nedeniyle asırlardır pek çok alanda kullanılan kuka taşı, orijinalinde bitkisel kökenli bir ürün olmasına karşın doğru şekillendirme ve işleme yöntemleriyle değerli doğal taşlar ailesine katılmaktadır. Kuka ağaçlarından elde edilen meyveler deneyimli olduğu kadar yaratıcılığıyla da dikkat çeken zanaatkarlar tarafından göz alıcı boncuklara dönüştürülmekte, bu taşların bir araya geldiği tüm tesbih modellerinde doğallığın estetiğini keşfetmek mümkün olmaktadır. Elbette tesbih söz konusu olduğunda boncuk malzemeleri yönünden yalnızca birkaç isimden bahsetmenin mümkün olmadığı gibi, boncuklara eşlik ettiğinde ortaya harikalar çıkmasını sağlayan gümüşten de bahsetmeden geçmek olmaz. Gümüşün ön planda olduğu modellerde tamamen gümüş zincirlerinin ışıltısından faydalanmak mümkün olurken, doğal taş veya işleme eklentilerine yer verilen modeller de son derece göz alıcı bulunuyor.

En İyi Tesbih Taşı Hangisidir?

Doğal taş tesbihler içerisinden karar vermeye çalışan ve böylece kendi kullanım şekline, amaçlarına veya stiline en uygun modeli bulduğundan emik olmak isteyenler için bu asalet dolu dünyada yer alan sayısız model çeşitliliği, bazen karar vermeyi güçleştiren bir soru işaretine dönüşüyor. Farklı doğal taşların yalnızca damar gibi desenleri veya farklı renk geçişleriyle tamamlanan görünümü değil, taşındığı ellere şifa veren özellikleri de doğru seçim yapma konusunda daha dikkatli olmayı gerektiriyor. Soru en iyi taşın hangisi olduğuna geldiğindeyse cevap tahmin edileceği gibi herkes için farklı ve son derece özgün oluyor. Kehribar gibi dinginlik ve sakinlik veren doğal taşların yanı sıra duygulara göre baskın rengi değişebilen parlak his taşlarına da yer verdiğimiz tesbihlerimizde, gümüşün minelerle buluşmasından doğan ince şıklığın öne çıktığını görmek mümkün oluyor. Böylece yalnızca tek bir en iyi taştan bahsetmek mümkün olmasa da kendi zevkleriniz doğrultusunda beğeniyle seçtiğiniz her modelin aslında en iyisi, en seçkini, en kalitelisi ve en anlamlısı olduğundan emin olmak Ventino Silver ile mümkün oluyor.

İyi Bir Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Piyasada görebileceğiniz ve çok beğenerek hemen kullanmaya başlayabileceğiniz neredeyse sayısız tesbih modelinden bahsetmek mümkün, hele de göz dolduran ve tüm imajı tazeleyen kehribar taşlar söz konusuysa. Ancak iyi tesbihin tercih edildiğinden emin olmak birkaç küçük püf noktasına hakim olmayı gerektiriyor ve boncukların işlenmesine gösterilen özen bunların başında geliyor. İnce el emeği gerektiren tesbihlerin işlemelerinde en ufak bir pürüz veya hata olmaksızın kusursuz sonuçlar ortaya koyan detaycı tasarımcılarımız ise hem mine işlemelerinde hem doğal boncuk sıkımında hem de gümüş telleri eklemedeki özenini sayfalarımıza tıklayan herkese göstermek için sabırsızlanıyor.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.